שאלות נפוצות לקורס להוצאת רישיון לטרקטור וטרקטורוןמאיזה גיל אוכל להתחיל ללמוד לקראת הוצאת רישיון לטרקטור וטרקטורון?

על פי החוק, ניתן להתחיל ללמוד בגיל 15, לגשת למבחן תיאוריה בגיל 15.5 ולגשת לטסט בגיל 16. יש להגיע למבחן התיאוריה והטסט עם ת.ז או דרכון.


מה אני צריך להביא איתי לקורס?
לקורס טרקטור צריך להביא טופס ירוק לטרקטור- טופס רש"ל 18 מתחנת הצילום- לחצו כאן לרשימה המלאה.

יש לבצע בדיקת עיניים בתחנת הצילום ובדיקת רופא המשפחהאם אתה מתחת לגיל 17, אתה צריך ללכת עם אחד ההורים והת.ז שלו למשרד הרישוי כדי להוציא אישור הורים להוצאת רישיון טרקטור.
 

מתי אפשר לגשת לתיאוריה על טרקטור וטרקטורון?
ניתן לגשת למבחן תאוריה עיוני בגיל 15.5 ורק לאחר סיום הלימוד העיוני בבית הספר וקבלת תעודת סיום. המבחן מתקיים במכון תיאוריה של משרד הרישוי לחץ כאן לרישום לתיאוריה.


מתי אפשר לגשת לטסט- מבחן מעשי על טרקטור וטרקטורון? 
בגיל 16 ניתן לגשת לטסט.
שים לב! מי שעדיין לא בן 17 חייב להגיע למשרד הרישוי עם אחד ההורים על מנת לחתום על אישור הורים וכשירות רפואית במשרד רישוי. 

המבחן המעשי- הטסט, מתקיים רק לאחר מעבר בהצלחה של מבחן התיאוריה ורק במידה ולתלמיד מלאו 16. הטסט מתקיים על ידי בוחן מוסמך של משרד הרישוי, בשטח המרכז לבטיחות ונהיגה במבי.

 
האם קורס טרקטור וקורס טרקטורון זה ביחד?
 
כן , כשעושים קורס להוצאת רישיון לטרקטור מקבלים גם רישיון לטרקטורון. במהלך הקורס לומדים חלק עיוני ומעשי גם על הטרקטורון. הטסט מתבצע על שני הכלים- טרקטור וטרקטורון.

כמה זמן לוקח להוציא רישיון לטרקטור- טרקטורון?

על פי החוק התלמיד מחויב ללמוד 36 שעות עיוניות. משך הקורס תלוי- הקורס "הרגיל" שלנו אורך חודש בערך- השיעורים מתבצעים 3 פעמים בשבוע בין השעות 17:00-20:00. מעבר לזה יש לנו 4 פעמים בשנה קורס מרוכז ומזורז- בחופשים מבית הספר (סוכות, חנוכה פסח וחופש גדול). בקורסים כאלו החלק העיוני של הקורס נמשך על פני שבוע ימים שבהם לומדים בין השעות 08:00-15:00. אחרי החלק העיוני, התלמיד ניגש לתיאוריה וברגע שעבר אותה חוזר אלינו לשיעורים מעשיים וטסט.

על איזה כלים מותר לי לנהוג אם יש לי רישיון לטרקטור וטרקטורון?

מי שהוצא רישיון לטרקטור וטרקטורון יכול לנהוג על : טרקטור, טרקטורון, רכב שטח וטרקטור משא.
 
 
איך אפשר לשלם אגרת רישיון נהיגה?


ניתן לשלם אגרת רישיון נהיגה במספר דרכים:
ברשות הדואר או דרך סניפי בנקים או באמצעות תשלום בכרטיס אשראי באמצעות מענה אוטומטי או נציג משרד התחבורה בטלפון *5678 או בטלפון 1222-5678.

איפה מותר לי לנסוע עם טרקטורון? 

על פי תקנה 39 ג' מותר לנסוע עם טרקטורון בשטח מושב וקיבוץ או לשם חציית כביש בלבד.
חל איסור לנסוע עם טרקטורון בשטח עירוני.

האם מותר לי לנסוע עם טרקטורון בחוף הים?


ממש לא!!
לחץ כאן לפירוט החוק מהמשרד לאיכות הסביבה