תיק שטח לכבאותמדי שנה יש מספר דליקות גבוה מאוד בארץ במסגרת תקנות הכבאות כמופיע בהוראת רכ"א 503, עסקים מסוימים (המפורטים בנספח א' להוראה) נדרשים בהכנת תיק שטח לכבאות. התיק אמור להוות את תיאור המצב בשטח מבחינת התנהלות עם שריפות ועליו להתעדכן ולהישאר אקטואלי בנוגע למקרי שריפות או דליקות, אמצעי הזהירות שננקטו בגינם ומסקנות שהופקו מכל אירוע. המטרה של תיק שטח כבאות היא הכרת השטח והאמצעים, הכנת נהלים ותיעוד מקרים על מנת ללמוד מהם להבא.
הנה מספר דברים שאמור להכיל תיק שטח לכבאות:

  • תיאור אמצעי כיבוי שריפות במתחם– כל מתחם, ארגון או עסק מחויבים לתקנות מסוימות שנקבעו בחוק לגבי החזקת אמצעים לגילויי שריפה ואמצעים לטיפול בשריפה במידת הצורך. החזקת רשימת אמצעים כאלו בתיק שטח לכבאות מהווה מעין בדק בית לקיום כלל החוקים ושימוש בכלל האמצעים שנקבעו בחוק. כמו כן, הרשימה נועדה להוות מסמך תזכורת לווידוא כל אחד מהאמצעים מדי תקופה והכרה היכן ייתכן במבנה מחסור או לקות בטיחותית.
 
  •  
  • הנחיות בעת שריפה  בכל שריפה הבעיה הראשונה והגדולה ביותר נובעת מהגורם האנושי. תקלות וטעויות אנוש שמתרחשות בעת התנהלות מול שריפה, יכולות להיות הכף שתחרוץ גורל חיים או מוות. על כן על מעסיק מוטלת האחריות לשלוח את העובדים תחתיו להכשרות והדרכות כיבוי אש, על מנת שידעו להיעזר נכון באמצעי הכיבוי שמצויים בעסק ועל מנת לצמצם טעיות אנוש אפשריות לעתות שריפה. כמו כן, ניהול סדר הנחיות בסיסיות שיסביר ויבהיר מה יש לעשות בעת שריפה ובאיזה סדר פעולות יהיה הקו המנחה שידריך בתקריות שריפה, אף יותר מהזיכרון של הכשרה.
 
  • הפקת לקחים לאחר אירועים  אירועי בטיחות ושריפות הם דבר שגרתי שמתרחש מדי יום ואדרבא במקום בו יש תנועה מתמדת של אנשים רבים. אך לכל אירוע היו את הסיבות שלו ובמהלך האירוע הייתה התנהלות מסוימת, טובה או רעה. בהפקת לקחים לאחר כל אירוע, ניתן ללמוד כיצד להתנהל נכון להבא ואילו דברים אפשר לעשות על מנת למנוע מהאירוע לחזור בשנית. כולם טועים, החוכמה בטעיות היא לדעת להשתמש בהן כדי ללמוד ולא לחזור עליהן בשנית. הפקת לקחים היא התקדמות, והתקדמות משמעה צמצום נזקים ומינוף.
 
חברת Safety Ring אשר בבעלותה לוקחים חלק אנשי מקצוע מומחים, מקצועיים ומנוסים בתחומם (ממוני בטיחות אש, מהנדסי בטיחות בעלי תואר שני במדעי האש, ועוד..) אשר ישמחו לספק לכם את השירות הנ"ל וללוות אתכם מא' ועד ת' עד לאישורו ברשות הכיבוי האזורית הרלוונטית בצורה המהירה, היעילה והמקצועית ביותר ולהגישו לגורמים הרלוונטיים.